„Sajandi swingigala“

„Sajandi swingigala“

Modern Fox 35, Mart Sander & Bel-Etage, The Swingers

„Sajandi swingigala“ on kontsert, kus kõlavad läbi sajandi ilma teinud hitid nii meilt kui laiast maailmast. Swingmuusika on pannud aluse kogu hilisemale levimuusikale, see on nähtus, millest alates jõuavad laulud ja tantsurütmid väga laia publiku ette.
Nii juhtus ka Eestis 80ndate keskel, kui sel sügisel 35-aastaseks saav ansambel Modern Fox avastas nii enda kui kuulajaskonna jaoks 30ndate aastate eesti „levilaulud“. Ehkki swingist olid need kaugel, oli ometi pandud alus suurema orkestri ja jazzilugude levikuks üle kogu Eesti.
Üle pikkade aastate saab taas näha koos lavalaudadel neil aastail kuulsust kogunud tandemit – Mart Sander ja Artur Raidmets, kes on sellelgi kontserdil etendamas „duett-duelli“.
Tõelist swingi saab aga kuulda, kui lavale tuleb Mart Sanderi loodud ja dirigeeritav Bel-Etage orkester, esindades tolleaegset glamuuri nii muusikas kui pildis.
Publikut rõõmustab ka ansambel The Swingers, kelle kohta on öeldud Eesti soliidseim showband, kes esitab swingivõtmes popmuusikat. Esitab on siinkohal tagasihoidlik määratlus. Nende ülesastumised on omaette särtsakad ja suurejoonelised muusikashowd, mille toovad seekord publikuni stiilselt mitmekesised solistid Tanja Mihhailova ja Mikk Saar ning väga temperamentne ning virtuoosne instrumentaalkoosseis.
Õhtule lisab vürtsi moeshow näitlejatega käesoleva aasta parima telesarja tiitliga pärjatud menusarjast „Litsid“, kes esitlevad ajastukostüüme ja kindlasti swingivad täiega – nii muusikas kui sõnas.
„Modern Foxil“ ilmub ka kogumik „Eesti Kullafond“ ansambli omaaegsetest hittidest, mida on võimalik kontserdipublikul ka kohapeal osta.
Nagu on kirjutanud plaadi voldikus koolivend Otsa koolist Peeter Kaljumäe:
„Mu meelest olid parimad aastad need, mil Artur ja Mart kahekesi soleerisid, nad polnud seal konkurendid, vaid täiendasid teineteist ideaalselt...“ Äkki võibki teda tagantjärele uskuda?

____________________________________________
Hinnainfo

Pilet eelmüügist:
45 € read 4, 7, 11
37 € rida 37
(ülejäänud istekohad müügil Piletilevis ja Piletimaailmas)
Sissepääs tund enne algust

Kodulehe piletiinfo tel 5068693 või  ludmilla@kontsert.ee

K 4. detsember kl 19
Alexela kontserdimaja