15.00 25.00 

Puhasta
Tootekood: mpk29 Kategooria:

Kirjeldus

Moskva Patriarhaadi koor

Võimsad hääled ja slaavi müstika - see on Moskva Patriarhaadi koor

1983. aastal asutatud 12 üliprofessionaalse lauljaga maailma tippkoori juhatab Anatoli Grindenko. Koos on võimsad ja mahlakad, tervet kirikut täitvad hääled, millele annab erilise kõla koos tenorite ja baritonidega laulev oktavist – mees, kelle hääle madalust on raske ettegi kujutada. Koor on vene vaimulikku liturgilist muusikat esitanud kogu Euroopas. Nad on salvestanud kümmekond plaati.

Koori moodustumise protsess on olnud väga pikk. Lauljaid hakati ette valmistama juba 4-5aastaselt. Kindlate perioodide möödudes valiti paremad järgmisesse koori. Täisikka jõudmise ajaks oligi Venemaa parim koor valmis. Moskva patriarhaadi juures tegutseb tegelikult kümneid koore, kuid kuulsaim on just see. Sinna on kogutud tõepoolest Venemaa kõige professionaalsemad lauljad.

Vene vaimulik muusika meelitab kohalikku vene publikut ja peibutab euroopalikku kuulajat slaavi müstika ning “teistmoodi” kõlakontseptsiooniga.
Moskva Patriarhaadi koori kontserdil kõlav muusika kutsub publikut inimlähedase, võõrandumata olemisviisiga. Just sellega, mis sobib pühade meeleollu.

R 28.12 kl 19 - Tallinn, Jaani kirik
L 29.12 kl 19 – Tartu, Peetri kirik

Lisainfo

kuupäev

29. detsember

koht

algus

vali pilet

15 € laps 7. – 15.a., 22 € pensionär, 25 € täispilet